Projekti kirjeldus

Sauga kaluriküla on tuntud kui aktiivne puhke-ja vabaajakeskus mille osadeks on sadam, paadilaenutus, majutus ja restoran. Tootearendusega tuuakse turule uus elamuspakkumine “Your Green holiday” mis koosneb majutusest ökomajades, jõekoristuspäevast ja Eesti rahvuslikest kalatoitudest.

Projekti eesmärk

Oma töös mõistame järjest rohkem kui oluline on puhas loodus, et kogu ühiskonna tegevus oleks jätkusuutlik. “Your Green holiday ” on terviklik kestlik külastuselamus, mille eesmärk on suunata inimesi lõbusal, kuid läbimõeldud viisil mõtlema tarbimisahelatele:

Vastutustundlik turismiettevõte = rohkem ja kauem kestvaid võimalusi ühiskonnale.

Puhtad veekogud ja läbimõeldud kalapüük = rikkalik loodus, toiduvarud, pikemalt säiliv kultuuripärand ja toiduelamused.

Teadlik tarbimine ja keskkonna hoidmine = rohkem ressursse järgnevatele põlvkondadele.

Projekti eeluuviimise tulemused

Tekib uus turismitoode “Your Green holiday” mis koosneb kolmest omavahel seotud osast

  • Majutus. Ehitatakse kaks ökomaja koos kümblustünnidega. Majade ehitamisel on mõeldud sellele, et materjalid oleks taaskasutatavad ja keskkonnasõbralikud. Majutuse sisustusel kasutatakse samuti taaskasutatavaid ja juba ümbertöödeldud detaile, millest külastaja seal viibides saab täpsemalt lugeda ja ennast sel teemal harida. Majade terrassimaterjal on toodetud kodumajapidamises tekkinud plastikjäätmetest.

  • Jõekoristus varustus. Olemasolevale paadilaenutuse varustusele soetatakse lisaks magnetid veeprügi koristamiseks, prügi korjamise tööriistad ja ämbrid. Nii on võimalik anda oma panus puhtama elukeskkonna nimel “püüdes” kala asemel prügi. Jõekoristuspäevi korraldatakse iga päev jäävabal ajal. Osaleda saab üksi või terve seltskonnaga.

  • Piknikukorv kohalikust toorainest ja Eesti kalast “Your Green holiday” külastajatele. Taaselustatud rannakalurite retseptid, kõik see mida puhas loodus pakub.

Fond

Projektile aitab kaasa Euroopa Regionaalarengu Fond ja seda rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

Toetuse summa

145494,13 EUR

Majutus & üritused

(+372) 5626 3400

Kalastus & Sadam

(+372) 509 7841

Üldinfo

info@fishingvillage.ee

Restoran & sadam

Uus-Sauga 62, Pärnu, Pärnu maakond

Majutus & Slipp

Kaste tee 1, Eametsa küla, Tori vald, Pärnu maakond

Tõnis ja Pojad OÜ Privaatsustingimused
Kasutame küpsiseid parema kasutajakogemuse ja isikupärastatud teenuse pakkumiseks.